Azi: € 20,2877 lei 0,0124 $ 17,2705 lei 0,0559

Victoriabank actualizează unele comisioane pentru plățile la ghișeu și prin VB24

Victoriabank actualizează unele comisioane pentru plățile la ghișeu și prin VB24 Sursa foto: Victoriabank

Victoriabank anunță că, începând cu 26 iunie 2026, vor fi actualizate comisioanele pentru unele plăți efectuate la ghișeele băncii și prin VB24.

Schimbările vizează plățile făcute în favoarea unor organizații/beneficiari. Pentru APC A0130-0155 (ACC 55/199), comisionul pentru plățile efectuate la ghișeu va fi de 15 lei.

În cazul plăților către executorul judecătoresc Gurgurov Rodica, comisionul la ghișeu va fi de 2%, dar nu mai puțin de 10 lei și nu mai mult de 50 de lei. Pentru plățile efectuate prin VB24, comisionul va fi tot de 2%, cu un minim de 5 lei și un maxim de 30 de lei.

Noile comisioane vor intra în vigoare din 26 iunie 2026, iar clienții care efectuează astfel de plăți sunt îndemnați să țină cont de actualizări atunci când aleg metoda de plată.

Totul despre bănci, într-o singură postare. Zilnic. Urmărește Bancamea pe Telegram

Noutăți similare