Ești din diaspora și ai revenit acasă de Paște? Ce îți recomandă Victoriabank să rezolvi
Cei care au revenit acasă de Paște, inclusiv moldovenii din diasporă, pot profita de vizita în țară și pentru a-și pune la zi datele personale la Victoriabank.
Sursa foto: facebook.com/VictoriaBankMD
Astăzi, 08 iulie 2016, a avut loc Adunarea Generală Extraordinară a Acţionarilor B.C. „VICTORIABANK” S.A., în cadrul căreia au fost prezenți acționarii și reprezentanții acestora, care deţin 94,68% din numărul de acțiuni cu drept de vot emise de bancă.
Pe ordinea de zi a Adunării au fost discutate 2 chestiuni:
1. Cu privire la alegerea noii componențe a Consiliului de Administrație B.C. „VICTORIABANK” S.A. și stabilirea cuantumului remunerațiilor și compensațiilor pentru membrii Consiliului de Administrație;
2. Cu privire la alegerea Comisiei de cenzori a B.C. „VICTORIABANK” S.A. și stabilirea cuantumului retribuției serviciilor ei.
Astfel, la prima chestiune, în conformitate cu prevederile legislației în vigoare și a Statutului băncii, membrii Consiliului de Administrație au fost aleși de Adunarea Generală Extraordinară a Acționarilor prin vot cumulativ în următoarea componență:
1. Igor Spoială;
2. Ionuț Octavian Pătrăhău;
3. Gavin N. Ryan;
4. Victor Țurcan;
5. Lobanov Sergey;
6. Ion Prisăcaru;
7. Andrei Cojocaru.
La fel, a fost aprobat cuantumul remuneraţiilor şi compensaţiilor pentru membrii Consiliului de Administraţie. Noua componenţă a Consiliului de Administraţie a fost aleasă pentru o perioadă de 4 ani şi îşi va exercita funcţiile după aprobarea membrilor de către BNM.
La a doua chestiune, acționarii prezenți la Adunare au votat unanim compania “Baker Tilly Klitou and Partners” SRL pentru exercitarea funcţiilor Comisiei de Cenzori, cu un mandat de 4 ani, şi au aprobat cuantumul retribuţiei pentru anul 2016.
Cei care au revenit acasă de Paște, inclusiv moldovenii din diasporă, pot profita de vizita în țară și pentru a-și pune la zi datele personale la Victoriabank.
Mai multe bănci din Republica Moldova și-au anunțat programul de lucru pentru sărbătorile pascale, iar în multe cazuri 12, 13 și 20 aprilie vor fi zile nelucrătoare pentru majoritatea sucursalelor.
Victoriabank a lansat ACCIDENT PROTECT, o asigurare de persoane în caz de accidente, atașată direct contului curent și gândită pentru a oferi clienților protecție financiară rapidă în situații neprevăzute.