Mâine: € 19,0283 lei 0,0626 $ 17,6449 lei 0,0024

Manager de proiecte

Eximbank

Responsabilități:

  • Răspunde de planificarea şi executarea proiectelor, precum şi de rezultatele obținute pe parcursul derulării proiectului în scopul îndeplinirii expectanțelor legate de desfășurarea activității sub constrângeri de timp, buget si scop;
  • Formează şi coordonează echipa necesară în derularea proiectului şi alocă sarcinile individuale;
  • Responsabil de analiza documentației aferente proiectului (specificații de business, scenarii de testare, soluții IT etc;
  • Asigură punerea în funcțiune a proiectului împreună cu alte divizii/departamente din bancă pe baza unui plan de implementare;
  • Informează eficient departamentele implicate în proiect (inclusiv prin comunicarea noutăților, prezentări, etc.);
  • Gestionează crearea şi executarea planurilor de test;
  • Redactează împreună cu echipa de proiect Manualul utilizatorului, precum şi alte materiale relevante pentru beneficiarul proiectului.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare economice şi cunoștințe IT;
  • Experiență în Project Management constituie un avantaj;
  • Cunoaşterea metodologiei de project management;
  • Abilități de prioritizare, planificare şi de gestionare a mai multor sarcini de lucru simultan;
  • Ambiție şi capacitate de lucru în condiții de stres, precum şi de respectarea termenelor de executare;
  • Autocontrol şi motivație, orientare spre identificarea soluțiilor, gândire strategică;
  • Spirit de echipă şi abilitați de negociere;
  • Cunoașterea legislației bancare şi a produselor bancare specifice;
  • Competențe în utilizarea calculatorului (Word, Excel, Power Point, etc.);
  • Bune abilitați de comunicare în limba engleză.

Persoanele interesate pot expedia CV-ul, însoțit de o scrisoare de intenție, cu indicarea postului la e-mail: [email protected]

Vor fi contactate doar persoanele selectate.