Mâine: € 19,0283 lei 0,0626 $ 17,6449 lei 0,0024

Economist (secția Administrare Risc de Conformitate)

Victoriabank

Economist, secția Administrare Risc de Conformitate, direcția Conformitate.

Beneficii:

  • salariu competitiv și alte avantaje financiare;
  • program de muncă stabil;
  • tichete de masă în valoare de 45 lei/zi;
  • investigații medicale profilactice;
  • oportunități de dezvoltare profesională.

Atribuțiile de bază și responsabilitățile postului:

  • Analiza și identificarea riscului de conformitate în cadrul fiecărui mediu funcțional;
  • Verificarea  noilor produse, servicii bancare și inițiative de business în vederea conformității cu cadrul de reglementare și administrării eficiente a riscurilor asociate;
  • Gestionarea conflictelor de interese în cadrul băncii și acordarea consultanței salariaților privind conflictele de interese;
  • Monitorizarea operațiunilor externalizare din punct de vedere a riscului de conformitate, cunoașterea clientelei, verificarea conflictelor de interese;
  • Gestionarea persoanelor afiliate în cadrul Băncii și tranzacțiilor lor.

Cerinţe faţă de candidaţi:

  • Studii superioare cu profil economic / juridic;
  • Experienţă bancară minim 3 ani;
  • Cunoașterea limbilor română, rusă, engleză;
  • Cunoștințe avansate de aplicare MS Office (Word, Excel, Power Point).

Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV la adresa de e-mail: [email protected].

Informaţii suplimentare la tel.: 022 57 63 94.