Sondaj

Din punct de vedere al finanțelor personale, anul 2018 va fi ...

Jobs arrow BCR Chișinău

Consilier

Chisinau

Banca Comercială Română Chișinău S.A. anunță concurs pentru postul de Consilier.

Misiune post: deservirea clienților la ghișeul universal.

Responsabilități:

  • Oferă consultații clienților cu privire la produsele și serviciile băncii;
  • Efectuează operațiuni de încasări și plăți în numerar, operațiuni cu POS, tranzacții de schimb valutar, alimentări de conturi curente și de card, operațiuni de cont curent, depozite, carduri;
  • Păstrează integritatea numerarului aflat în gestiune;
  • Efectuează operațiunile de primire/eliberare a numerarului în strictă conformitate cu reglementările privind operațiunile bancare cu numerar și fără numerar;
  • Procesează documentele aferente operațiunilor executate.

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare economice;
  • Experiență bancară minim 1 an;
  • Cunoașterea PC la nivel de utilizator mediu (MS Office);
  • Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj.

Profilul candidatului:

  • Capacitate de analiză a cerințelor clienților;
  • Orientare spre servirea clienților;
  • Responsabilitate și implicare;
  • Abilități de gestionare eficientă a timpului;
  • Rapiditate și eficiență în executarea sarcinilor.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV la Departamentul Resurse Umane și Comunicare sau prin e-mail: resurse.umane@bcr.md.

Vor fi contactate doar persoanele selectate.