Azi: € 19,7469 lei 0,0058 $ 17,5708 lei 0,0458

Șef departament Vânzări B2B

Moldova Agroindbank

Șef departament vânzări B2B.

Sarcini şi responsabilităţi:

  • Crearea structurii de vânzări B2B de la zero;
  • Analiza pieţei Retail din Republica Moldova pe toate categoriile de produse;
  • Elaborarea şi implementarea schemelor, formelor de rapoarte, metodelor şi tehnologiilor de vânzare pentru sporirea eficienţei lucrului în front office şi a departamentului;
  • Negocierea cu conducătorii de companii Retail şi încheierea de parteneriate;
  • Planificarea, gestionarea şi controlul activităţii departamentului;
  • Instruirea echipei;
  • Crearea reţelei de parteneriat Retail pe tot teritoriul Republicii Moldova;
  • Motivarea personalului şi realizarea planurilor de conexiune a partenerilor;
  • Participarea la elaborarea şi implementarea sistemului de motivare pentru angajaţii departamentului;
  • Crearea şi organizarea activităţilor comune cu partenerii pentru stimularea sporirii cifrei de afaceri în magazinele partenere;
  • Planificarea lunară a vânzărilor, aducerea lor la cunoştinţa angajaţilor şi controlul îndeplinirii planului;
  • Crearea şi dezvoltarea canalelor de vânzare pentru clienţi – persoane fizice (împreună cu conducătorul vânzări offline) în magazinele partenere;
  • Monitorizarea realizării de către parteneri a condiţiilor contractuale.

Cerinţe faţă de candidat:

  • Experienţă relevantă în vânzări B2B Retail sau în sectorul bancar;
  • Calităţi de lider, energic, carismatic, nivel înalt de comunicare, nivel înalt de auto-dezvoltare şi auto-control, lucrul în echipă, competenţe în vânzări, ambiţios şi orientat spre atingerea rezultatelor maxime;
  • Rezistenţă la stres şi intensitatea muncii;
  • Abilităţi manageriale bine dezvoltate.

Vă invităm să expediaţi CV-ul, însoţit de scrisoarea de intenţie la adresa electronică eugeniu.josan@maib.md , indicând în subiectul email-ului funcţia pentru care candidaţi.

De asemenea, fiecare participant la concurs urmează să prezinte un scurt eseu în scris (în română sau rusă) privind viziunile sale referitor la dezvoltarea băncii în domeniul respectiv (idei, viziuni, planuri de acţiuni etc.), corespunzător funcţiei pentru care candidează.

Termenul limită pentru depunerea actelor de participare la concurs – 8 iulie 2019.