Sondaj

Cea mai sigură bancă din Moldova la momentul actual (octombrie - noiembrie 2017)?

Jobs arrow Moldindconbank

Specialist Resurse Umane

Chişinău

Obiectivul postului: Implementarea politicilor de resurse umane în scopul asigurării băncii cu necesarul de personal.

Responsabilităţi de bază:

  • Desfăşurarea acţiunilor de recrutare şi selectare a personalului;
  • Derularea şi documentarea proceselor ce ţin de reglementarea raporturilor de muncă cu personalul (angajare, integrare, promovare, acordare a concediilor , demisie, concediere, etc.);
  • Monitorizarea şi ţinerea evidenţei personalului în sistemul informaţional;
  • Elaborarea propunerilor de majorare a eficienţei activităţii angajaţilor;
  • Pregătirea şi prezentarea rapoartelor, dărilor de seamă, informaţiilor referitor la personalul Băncii.

Cerinţe faţă de candidaţi:

  • Studii de licenţă în domeniu, studiile de masterat vor constitui un avantaj;
  • Cunoaşterea legislaţiei muncii, actelor normative şi altor documente, care ţin de activitatea în domeniul managementului resurselor umane, experienţa în domeniu va constitui un avantaj;
  • Cunoaşterea limbii de stat şi a limbii ruse, limba engleză va fi un avantaj;
  • Capacități bune de analiză și sistematizare a informației;
  • Cunoaşterea pachetului MS Office la nivel înalt;
  • Abilităţi de comunicare şi de lucru în echipă;
  • Nivel înalt de cultură generală şi loialitate.

Beneficii:

  • Activitate într-un mediu dinamic și profesionist;
  • Angajare oficială în câmpul muncii cu pachet social deplin și salariu competitiv;
  • Condiții confortabile de lucru;
  • Oportunități de dezvoltare profesională și creștere în carieră.

Persoanele interesate sunt invitate:

  • să completeze CV-ul în compartimentul Completează Ancheta;
  • să trimită CV-ul pe e-mail: r_umane@micb.md ;
  • să trimită CV-ul prin fax: 022 576 866.

Doar persoanele selectate vor fi contactate.