Azi: € 19,7985 lei 0,0445 $ 17,8856 lei 0,0908
Mi: € 19,8257 lei 0,0272 $ 17,9361 lei 0,0505

Specialist credite

Moldova Agroindbank

Responsabilităţi:

  • identificarea şi atragerea clienţilor;
  • vânzarea produselor şi serviciilor bancare creditare;
  • analizarea riscurilor, monitorizarea şi asigurarea respectării cerinţelor tuturor standardelor elaborate şi aprobate de bancă aferente activităţii creditare.

Profilul candidatului:

  • studii superioare în domeniul financiar-economic;
  • experienţă în domeniul creditar;
  • abilităţi de vânzare a produselor creditare bancare;
  • capacitatea de a negocia şi a comunica cu clienţii, a identifica necesităţile clienţilor în produse şi servicii bancare;
  • aptitudini analitice relevante; de previziune;
  • orientare spre procese şi rezultat;
  • cunoaşterea limbii de stat şi a limbii ruse.

Persoanele interesate să candideze la postul respectiv sunt invitate să transmită CV-ul prin e-mail: resurseumane@maib.md cu indicarea poziţiei pentru care aplică.