Azi: € 19,6333 lei 0,0106 $ 16,7050 lei 0,0309

Specialist Creditare

Principalele responsabilităţi:

  • Analiza pieţii, identificarea şi atragerea clienţilor potenţiali
  • Monitorizarea permanentă a portofoliului de clienţi, aplicând criteriile de segmentare
  • Analiza gradului de încadrare a clientului în criteriile de eligibilitate pentru produsele bancare
  • Vânzarea produselor şi serviciilor bancare

Cerinţe:

  • Experienţă în domeniul bancar sau în domenii conexe
  • Cunoaşterea produselor şi serviciilor bancare
  • Cunoştinţe avansate de aplicare: MS Office
  • Cunoaşterea limbii engleze va constitui un avantaj
  • Studii superioare cu profil economic

Profilul candidatului:

  • Abilităţi de analiză şi sinteză
  • Capacitate de organizare şi planificare personală
  • Abilităţi de comunicare, orientare către client şi rezultat
  • Abilităţi de utilizare a PC (Word, Excel Internet, etc.)
  • Rezistenta la situații de stres

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Ștefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md; fax. 022 54-19-74.

Informaţii suplimentare la tel: 022 812-461. Vor fi contactate doar persoanele selectate.