Sondaj

Cea mai sigură bancă din Moldova la momentul actual (octombrie - noiembrie 2017)?

Jobs arrow Victoriabank

Șeful secției Administrare credite

Chisinau

Responsabilitățile postului:

  • Organizarea proceselor interne;
  • Elaborarea normelor şi procedurilor interne pentru domeniul gestionat;
  • Asigură verificarea și validarea dosarelor de credit până la aprobarea lor de către Comitetul de credite;
  • Perfectarea bazei contractuale după aprobare, aferente persoanelor fizice și juridice;
  • Monitorizarea creditelor.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare economice în domeniul financiar - bancar;
  • Experiența profesională de cel puțin 5 ani în sistemul bancar;
  • Cunoștințe temeinice a cadrului Basel III, în domeniul Risk creditar;
  • Foarte bune capacități de analiză şi sinteză;
  • Cunoașterea principiilor contabilității la acordarea creditelor;
  • Abilități manageriale, organizatorice;
  • Capacitatea de a lucra în echipă;
  • Cunoștințe fluente a limbilor: română, engleză și rusă.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-urile la adresa de e-mail: hr@vb.md

Vor fi contactate pentru interviu doar persoanele care corespund cerinţelor menţionate.