Sondaj

Din punct de vedere al finanțelor personale, anul 2018 va fi ...

Jobs arrow Mobiasbanca

Manager Produse de Deservire la Distanță

Chisinau

Manager Produse de Deservire la Distanță, Departamentul Strategie și Marketing.

Responsabilităţi:

  • Elaborarea/dezvoltarea ofertei de produse de deservire la distanță ale băncii raportate la necesităţile clienţilor, resursele băncii şi oportunităţile de pe piaţă într-un mod superior competitorilor băncii: elaborarea conceptului de produs, structura de preț, îmbunătățirea produselor existente.
  • Elaborarea documentelor normative interne și ghidurilor privind produsele de deservire la distanță.
  • Segmentarea pieţii şi selectarea grupelor ţintă de clienţi, care vor fi trataţi în cadrul acţiunilor de marketing şi campaniilor promoţionale legate de produsele de deservire la distanță, planificate spre lansare
  • Elaborarea şi implementarea măsurilor de majorare a gradului de echipare si utilizare a produselor de deservire la distanță destinate persoanelor fizice, precum şi de creştere a fidelităţii clientului faţă de produsele Băncii
  • Crearea planurilor de lansare şi promovare pentru produsele de deservire la distanță ale băncii din segmentul pieţei persoanelor fizice şi urmărirea executării lor
  • Crearea şi dezvoltarea ofertelor de promovare a produselor de deservire la distanță cu propuneri de modificări de preţuri aferente

Cerințe:

  • Experienţa de muncă în sistemul bancar sau în companii de tehnologii financiare (Fintech). Experiența într-o poziție similară va prezenta un mare avantaj.
  • Cunoaşterea produselor de deservire la distanță
  • Cunoaşterea legislaţiei în domeniul produselor de deservire la distanță
  • Cunoştinţe avansate de aplicare: MS Office, Excel, PowerPoint
  • Cunoaşterea limbii română, engleză şi rusă
  • Studii superioare cu profil economic prezintă un avantaj

Profilul candidatului:

  • Pasiune pentru noile tehnologii financiare
  • Inovație si creativitate
  • Capacitate de analiză şi sinteză
  • Iniţiativă
  • Abilităţi de comunicare şi organizare eficientă a timpului
  • Atenţie la detalii şi abilităţi de identificare a riscurilor aferente activităţii bancare
  • Orientare spre client şi rezultat
  • Lucru în echipă
  • Responsabilitate, imparţialitate

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, indicând postul solicitat şi însoțit de o scrisoare de intenție la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md. Informaţii suplimentare la tel.: 022 812-461.

Vor fi contactate doar persoanele selectate.