Azi: € 19,6229 lei 0,0261 $ 17,2236 lei 0,0050
Mâine: € 19,5436 lei 0,0793 $ 17,2410 lei 0,0174

Consilier coordonator

BCR Chișinău

Banca Comercială Română Chișinău S.A. anunță concurs pentru postul Consilier coordonator.

Misiune post: Coordonează activitatea de deservire a clienților din Sucursală

Responsabilități:

  • Acordă informații clienților privind  produsele și serviciile oferite de Bancă;
  • Deschide conturi curente/ de card/ de depozit persoanelor juridice;
  • Gestionează dosarele clienților persoane juridice privind corespunderea reglementărilor ce țin de combaterea spălării banilor și finanțării terorismului și altor cerințe legale;
  • Coordonează activitatea echipei de consilieri din cadrul Sucursalei.

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare economice;
  • Experienţă bancară în domeniu similar minim 3 ani;
  • Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj.

Profilul candidatului:

  • Abilități de analiză și sinteză a solicitărilor clienților/ de vânzare/ leadership;
  • Rapiditate și eficiență în executarea sarcinilor.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV la Departamentul Resurse Umane și Comunicare sau prin e-mail: resurse.umane@bcr.md.

Vor fi contactate doar persoanele selectate.