Azi: € 18,9254 lei 0,1311 $ 16,5932 lei 0,0773

Analist Business

Banca Comercială Română Chișinău S.A. anunță concurs pentru postul Analist Business

Misiune post: Asigură organizarea procesului de dezvoltare, testare și implementare a softurilor bancare.

Responsabilități:

  • Realizează activități specifice privind  analiza tuturor cerințelor de schimbare a aplicațiilor pentru cerințele de dezvoltare fiind  responsabil de intermedierea relației dintre entitățile de business și programator;
  • Elaborează cerințe tehnice privind modificarea/ îmbunătățirea/ dezvoltarea sistemului informațional al Băncii și participă la testarea/ implementarea acestor modificări/ îmbunătățiri;
  • Este responsabil de colaborarea cu entitățile de business pentru a descrie corect și detaliat cerințele de dezvoltare;
  • Acordă suport programatorului de a înțelege detaliile aferente implementării cerințelor de business.
  • Monitorizează și raportează îndeplinirea sarcinilor tuturor parților implicate și superiorului ierarhic privind realizarea respectivelor cerințe.

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare de lungă durată: economice, TI;
  • Vechime minimă în poziții similare - 2 ani;
  • Buna cunoaștere a activității bancare, a reglementărilor legale și interne specifice domeniului de activitate;
  • Cunoașterea limbii engleze – tehnic avansat;
  • Abilitați MS Office, Visio;
  • Capacitatea de analiză si înțelegere a proceselor tehnice.

Profilul candidatului:

  • capacitate de analiză și comunicare;
  • capacitate de organizare personală și concentrare;
  • capacitate de a lucra în echipă;
  • capacitate de folosire eficientă a timpului.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, la Departamentul Resurse Umane și Comunicare sau prin e-mail: resurse.umane@bcr.md.

Vor fi contactate doar persoanele selectate.